O stoupacích pásech

LOGO_TMAVE-200 

Komu jsou stoupací pásy určeny

 

Stoupací pásy jsou určeny pro všechny příznivce běžeckého lyžování. Máte klasické lyže nebo spíše preferujete skate? Na tom vůbec nezáleží. Vyrábíme stoupací

pásy prakticky na míru. Takže pokud v naší nabídce nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.

 

K čemu stoupací pásy slouží

 

Stoupací pásy nebo chcete-li tulení či skialpové pásy jsou vyrobeny z mohéru nebo v kombinaci mohér/syntetika a slouží k výstupu do kopce zejména pro

skialpinisty. 

Proč ale nepoužít tyto pásy třeba na běžky? Tuto otázku jsme si položili již před mnoha lety a aktivně tuto možnost na běžkách používáme.  

Pro mnohé je skialpový set cenově nedostupný, pro mnohé na občasné vyjížďky zbytečný nebo těžký.

Díky rozšířenosti klasických běžek však stačí pořídit stoupací pásy na běžky, nasadit a vyrazit vzhůru za dobrodružstvím bez nutnosti mazání stoupacími vosky.

Vy, co mažete, jistě víte jak je někdy těžké správně namazat. Se stoupacími pásy tato alchymie odpadá.

 

Jak se stoupací pásy používají

 

Zapomeňte na vosky. Vyndejte stoupací pásy z kapsy, nasaďte očko na špičku lyže, nalepte celý pás na lyži, zopakujte celý proces i na druhé lyži a máte hotovo.

Teď si stačí jen užívat jízdu vpřed. Žádné podklouzávání dozadu, žádné nošení lyží. Nasadíš a předjíždíš ty co špatně namazali.

Pokud máš namazané klasičky, tak před prvním použitím z nich odstraň stoupací vosk. Hrozí, že se tento vosk nebo klistr nasákne do pásu a nebude již fungovat

tak, jak má.

Pokud máš lyže na skate, nic neřešíš a prostě jen nandáš pásy. Na skluznici po jejich sundání zůstane pouze otisk bez vlivu na skluz lyže. 

 

 • Před jízdou: Všechny pásy které od nás obdržíte, jsou již namazány sjezdovým voskem který zvyšuje jejich skluzné vlastnosti, prodlužuje jejich životnost a zamezuje namrzání sněhu na pásu. Doporučujeme tedy pro co jejich maximální možnou životnost s tímto procesem pokračovat. Stačí parafinem lehce několikrát přejet po pásu ve směru chlupů. Následně můžeme pro zvýšení účinku zahřát fénem. Tím dojde k nasáknutíchlupů voskem. (nepoužívejte stoupací vosky ale jen sjezdové vosky / parafín)

 

 • Během jízdy: Pokud vás čeká dlouhý nebo prudký sjezd máte několik možností. Pásy nechat nasazené, počítejte však s jejich větším opotřebením a možností sklouznutí během plužení. Sundat jeden pás. Sundat oba pásy. Při sundání pásů je slepte k sobě nebo nalepte na přepravní folii. Udržujte je pro funkčnost lepidla ideálně pod bundou v teple. Nalepujte na suchou skluznici. Zabraňte kontaktu s nečistotami.
 • Po jízdě: Pásy nalepené na přepravní folii nechte volně usušit. Skladujte vždy usušené. Zabraňte kontaktu s nečistotami.

 

Jaké vybrat pásy

 

Materiál

 • Mohér - rychlejší opotřebení na tvrdém sněhu, výborný skluz na všech druzích sněhu 
 • MIX Mohér 70% / Syntetika 30% - horší skluzné vlastnosti se dají zlepšit mazáním vosky, delší životnost na tvrdém sněhu 

Délka 

Obecně platí, že by měl pás zasahovat přes celou délku stoupací komory běžky. Čím bude pás delší, tím větší dosáhnete stoupavosti.

Pro většinu běžkařů bude dostačující délka 150 cm. Pokud používáte běžky v náročnějším terénu, např. výstup červenou sjezdovkou, volte pásy které

budou končit cca 10 cm od patky lyže. Na různých površích sněhu dochází k rozdílné stoupavost. Pokud tedy zvolíte délku větší, rozhodně tím nic nezkazíte.

 • 100 cm - pro děti
 • 125 cm - pro juniory
 • 150 cm - délka je univerzální pro většinu běžek
 • 175 cm - pro lepší stoupavost
 • 200 cm - pokud chcete mít pás až u patky

Šířka pásu

Šířka pásu nesmí přesahovat přes hranu lyže. Doporučujeme volit šířku pásu min. 6mm menší než je šířka lyže v nejužším místě lyže.

 

 

Šířka očka

Pro správné nasazení pásu je velmi důležité zvolit správnou velikost očka. Očko by mělo být nasazeno na špičce lyže cca 1-10cm.

Záleží na tvaru a velikosti špičky lyže. Nikdy by nemělo zasahovat do skluzné části lyže. Pro kontrolu změřte šířku špičky. 

 • 25mm - nejuniverzálnější očko pro většinu běžek na skate i klasiku
 • 38mm - turistické běžky
 • jiná - kontaktujte nás

 

Proč nakoupit právě u nás

 

Jsme rodinná firma, sídlící ve Vrchlabí. K horám tedy máme velmi blízko. Stoupací pásy používáme na běžkách již mnoho let. Prošli jsme testováním mnoha pásů v

náročných horských podmínkách. Používáme osvědčený způsob uchycení očka za špičku s volným koncem. Používáme kvalitní pásy značek Colltex a Contour.

Dbáme na maximální možnou kvalitu při zpracování a ořezu na požadovanou délku. K pásům přidáváme širší přepravní folii pro snadné nalepení pásů.

Samozřejmostí je i kvalitně zpracovaný přepravní obal. Ke každé objednávce přistupujeme individuálně s maximální vztřícností k zákazníkovi.

Rádi poradíme s výběrem trasy v Krkonoších.

U nás koupené pásy budete mít možnost v budoucnu nechat zrepasovat a obnovit tak lepící vrstvu. Jen zabalíš, podáš na Zásilkovně a zpět Ti přijdou pásy

jako nové.

 

Naším cílem je rozšířit používání stoupacích pásů pro širokou veřejnost a poznat svobodu pohybu chlupatých lyžích.

 

Pokud jsi dočetl až sem, tak všechno víš a pokud ne, tak napiš nebo zavolej:

 

 

LOGO_TMAVE-200 

 

 tel:+420 737 121 102

mail: chlupatylyze@seznam.cz

 facebook: www.facebook/chlupatelyze.cz

 

 

Zpět do obchodu